ZAČNI HNEĎ

Nová rodina pre Jefteho

Nie si prihlásený, odpovede sa neukladajú
Boh sa o teba Boh sa o teba
stará! stará!

Nová rodina pre Jefteho

Jefte bol zo svojej rodiny nešťastný. Jeho mladší bratia nechceli, aby s nimi býval.

Vlastne to nie sú moji skutoční bratia,“ hovoril si možno Jefte. Boli to jeho nevlastní bratia. Mali spoločného otca, ktorý sa volal Gileád, ale každý z nich mal inú mamu. Tam začali všetky problémy. Gileád a žena, ktorú si nevzal za manželku, mali spolu dieťa. Tak sa narodil Jefte. Potom sa Gileád oženil a mal niekoľko mladších synov. Títo svojho nevlastného brata nenávideli.

Ako sa asi Jefte cítil?

Jefte musel byť veľmi nešťastný. Ostatní sa spolu bavili, ale on musel byť sám. „O čom sa asi rozprávajú? Možno sa bavia o mne!?“ Asi tak uvažoval Jefte, keď sa pozeral na svojich bratov. Aj keď možno práve nič nehovorili, cítil sa kvôli tomu hrozne.

Možno sa cítiš podobne ako Jefte. Možno máš bratov či sestry (alebo nevlastných súrodencov), ktorí ťa nechcú. Cítiš odmietnutie. Možno sa tvoji kamaráti zo školy či na ulici správajú, ako by ťa nechceli. Akoby si pre nich nebol dôležitý. Určite je to pre teba veľmi ťažké a neraz si z toho smutný.

Cítil si sa užniekedy ako Jefte? Cítil si sa užniekedy ako Jefte?

Je to pravdivý príbeh

Môžeš ho nájsť v Biblii. Biblia je kniha, ktorú nám dal Boh. Časti príbehu odpísaného priamo z Biblie napíšeme tučným písmom. Za tučným písmom bude v zátvorke napísaná adresa verša, podľa ktorej ho nájdeš v Biblii. Ak máš svoju Bibliu, môžeš si text nájsť sám .

späť

Hľadaj a nájdi

Používate zastaraný prehliadač, ktorý nevie stránky správne zobraziť.

Použite prosím iný prehliadač.